
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Serial |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Access Time | 5 ms |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Data Reservation | 40 Years |
Stock: 3257
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15101
Ext.Price$0.15101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15101 | $0.15101 |
| 10 | $0.13343 | $1.33430 |
| 50 | $0.11789 | $5.89450 |
| 100 | $0.10290 | $10.29000 |
| 500 | $0.08982 | $44.91000 |
| 1000 | $0.08233 | $82.33000 |
| 3000 | $0.07546 | $226.38000 |
